Leerlingen van Nederland, we hebben een missie die jouw creativiteit en innovatie nodig heeft!
In Nederland wordt hard gewerkt om na te denken en te plannen hoe de openbare ruimte in de toekomst gebruikt gaat worden. “Schools Reinventing Nederland” is het allereerste landelijke programma dat tot doel heeft leerlingen in staat te stellen innovatieve klimaatoplossingen te creëren in de blokkerige wereld van Minecraft Education.
De challenge
De opdracht is om je stad te verbeteren. Hoe? Door slimme ideeën te bedenken en dingen te veranderen. Zo wordt Nederland een land waar iedereen gelukkig kan zijn. Dus, ga aan de slag! Denk na over hoe je jouw stad groener, eerlijker en rechtvaardiger kunt maken. Misschien kun je parken aanleggen, zorgen voor schone lucht, of ervoor zorgen dat iedereen gelijke kansen krijgt. Jij hebt de kracht om Nederland nog mooier te maken!
De challenge staat open voor alle scholieren in Nederland. Hoe kunnen onze ontwerpen bijdragen aan de klimaatdoelstellingen van onze stad en het welzijn van iedereen?
Ga alleen of met een groep aan de slag en denk na over deze ontwerpvraag:Hoe kunnen we een locatie in onze steden in Nederland duurzamer, inclusiever en klimaatbestendiger maken?
Hoe deel te nemen aan de challenge
-
Bij het programma zijn ook zeven steden in heel Nederland betrokken. Doet de school van je kind mee? Vraag de leerkracht dan gerust over meer informatie over het programma.
-
Alle leerlingen en docenten hebben toegang tot Minecraft Education. Download Minecraft Education hier.
-
Om de wereld van Schools Reinventing Nederland te vinden:
Open en log in op Minecraft Education.
Selecteer "Bibliotheek"
Zoek naar Schools Reinventing Nederland
Klik op "Creëer wereld"
-
Bekijk de Dataroom voordat je begint, zodat je begrijpt waar de jury naar op zoek is.
Welk probleem ga je aanpakken?
Je onderzoek naar het probleem
Hoe je je oplossing hebt ontworpen
Hoe het door jouw geselecteerde probleem wordt opgelost met jouw ontwerp
-
Deelnemers moeten ook een video van 2 minuten maken over hun ontwerp, waarin ze beschrijven welke klimaatoplossingen ze hebben gebouwd en waarom ze daarvoor hebben gekozen. Ze kunnen hun werk delen met #ReinventNL.
Regels en voorschriften
-
Studenten moeten Minecraft Education gebruiken om deel te nemen aan de uitdaging, niet een consumentenversie van Minecraft (Bedrock of Java).
-
Leerlingen kunnen individueel deelnemen aan het project of teams vormen van maximaal 6 leerlingen.
-
Ze kunnen samenwerken en hun oplossingen co-creëren met behulp van de multiplayer-modus van het spel.
-
Inzendingen kunnen worden opgesplitst per leeftijdscategorie. Voor deze challenge zijn dat er drie: basisonderwijs, voortgezet onderwijs en MBO. Vermeld je leeftijdsgroep in je video.